Mapa | Linki | Kontakt Nowy!!! Katalog projektów gotowych
Katalog projektów gotowych
Polecane projekty

Promocje cenowe

Małe domy

Średnie domy

Duże domy

Domy parterowe

Domy z poddaszem

Domy piętrowe

Bez garażu

Z garażem 1-stanowisk.

Z garażem 2-stanowisk.

Na wąską działkę

Nowoczesne

Domy letniskowe

Garaże

Budynki gospodarcze

Wyszukiwanie zaawansowane


Gotowe projekty domów - Zapraszamy


Katalog Budowlany


O serwisie www.projekty.domow.pl
Serwis www.projekty.domow.pl został stworzony w 2000r jako narzędzie mające pomóc Inwestorowi w wyborze gotowego projektu domu. Serwis od samego początku skupia pracownie projektowe i architektoniczne posiadające w swojej ofercie gotowe projekty domów jednorodzinnych. Przejrzysta lista pracowni pozwala dotrzeć Inwestorowi również do mniejszych, autorskich pracowni oferujących projekty powtarzalne. Mamy nadzieję, że serwis przyspieszy i ułatwi wybór projektu domu.

Inwestorom, którzy nie znaleźli dotąd wymarzonego gotowego projektu domu proponujemy rozwiązania "na miarę". Specjalnie dla nich przygotowany został dział prezentujący pracownie zajmujące się tworzeniem projektów indywidualnych. więcej...

Wybrane przez nas zagraniczne katalogi projektów przybliżą inne style architektoniczne, pozwolą zapoznać się z odmiennymi rozwiązaniami przestrzennymi stosowanymi w budownictwie jednorodzinnym, a może podsuną jakąś ciekawą koncepcję. więcej...

Jeśli masz już projekt może zainteresują Cię dział poświęcony pracowniom zajmujące się projektowaniem wnętrz i ogrodów. Prezentujemy firmy z całej Polski, na pewno któraś spełni Twoje marzenia.
Projektanci wnętrz...
Projektanci ogrodów...
Jak wybrać projekt.
Powrót do listy artykułów... 
Inteligentny Dom

Inteligentny Dom to nie tylko modny gadżet. Inteligentny dom to przede wszystkim dom ekonomiczny, bezpieczny i komfortowy. Co kryje się pod tym często obecnie słyszanym pojęciem. Oznacza to, że budynek został wyposażony w system mający odpowiednio reagować na wydarzenia zachodzące w jego wnętrzu i na zewnątrz. Takimi zdarzeniami mogą być np. zmieniające się warunki pogodowe (światło słoneczne, temperatura zewnętrzna, opady, wiatr) lub sytuacje awaryjne (pożar, wyciek wody, włamanie, zanik napięcia). W takich przypadkach system automatyki bez ingerencji człowieka dostosuje odpowiednio budynek, zacznie przeciwdziałać powstaniu ewentualnych szkód oraz powiadomi odpowiednie służby. Możemy też wydawać systemowi polecania zdalnie przez Internet czy SMS.

W budynku inteligentnym zintegrowane są poszczególne instalacje, które w klasycznym wykonaniu pracują jako odrębne (instalacja elektryczna, instalacja grzewcza, klimatyzacja, alarmy, nawadnianie ogrodu, rolety i inne). System m.in. pozwala regulować ogrzewanie i kontrolować oświetlenie. Umożliwia ustawienie odpowiednich temperatur w poszczególnych pomieszczeniach gdy jesteśmy w domu, a gdy wychodzimy system automatycznie obniża temperaturę w całym budynku i podnosi ją o ustalonej godzinie. Można zaprogramować system tak, aby wyłączał grzejnik, gdy otwieramy okna by wywietrzyć pokój. System, dzięki czujnikom obecności pogasi za nas światła w rzadko używanych pomieszczeniach. Zasada jest prosta: nie korzystać z energii cieplnej i świetlnej tam, gdzie nie są w danym momencie potrzebne. Nawet najskrupulatniejsza osoba nie jest w stanie zaoszczędzić tyle na cieple i świetle co elektronicznie sterowany system.

Inteligentny dom to również wygoda i bezpieczeństwo. Wychodząc z domu nie musimy pamiętać o wyłączeniu wszystkich świateł, sprawdzeniu, czy zakręciliśmy wodę i czy gaz się nie ulatnia. Zastosowanie w drzwiach wejściowych inteligentnego zamka pozwala na skonfigurowanie systemu tak, że w chwili gdy go zamkniemy światłą pogasną, a dopływ mediów zostanie automatycznie odcięty. Dodatkowo włączy się system alarmowy.

W czasie dłuższej nieobecności system może symulować obecność domowników w domu zapalając na pewien czas światła w odpowiednich pomieszczeniach.

Zintegrowanie z czujkami dymu, detektorami gazu i czadu system powiadomi cię o zaistniałym niebezpieczeństwie oraz odetnie dopływ np. dopływ gazu do budynku. Możesz spać spokojnie.

Podsumowując, jeden system sterowania zapewnia kontrolę nad podstawowymi instalacjami budynku:
  • ogrzewaniem, klimatyzacją i wentylacją;
  • sterowaniem oświetleniem budynku i otoczenia;
  • ochroną przeciwpożarową, ogólnym bezpieczeństwem i kontrolą dostępu.
Inteligentny Dom nie musi być drogi. Istnieje wiele standardów a komponenty można łączyć dowolnie. Proste systemy sterujące jedynie oświetlenie i ogrzewaniem kosztują średnio 30% więcej niż rozwiązania tradycyjne. W przypadku instalacji bardziej złożonych jeden system może być nawet tańszy od kilku niezależnych układów tradycyjnych.

Systemy sterowanie domem w bardziej komfortowych wersjach mogą również integrować instalację nagłośnieniową, kino domowe, instalację telefoniczną i komputerową czy systemy kamer pozwalające śledzić bezpieczeństwo domu podczas naszej nieobecności. Nie są to oczywiście jedynie dostępne rozwiązania. Generalnie możliwości są wręcz nieskończone, a ograniczeniem może być tylko nasza wyobraźnia.

Podsumowując dom wyposażony w instalację inteligentną jest bardziej komfortowy, bezpieczny i oszczędny, a także, co nie jest bez znaczenia, ma większą wartość dla przyszłych nabywców.
Inteligentny dom w katalogu firm.
Roboty rozbiórkowe i wyburzeniowe.

Copyright©2000-2019 Projekty domów